O nas

O nas

Kim jesteśmy
surowce olejki natura eteryczne natura naturalne

Avicenna Oil jest jednym z pionierów popularyzacji aromaterapii w Polsce. Firma została założona w 1991 roku, we Wrocławiu. Przez te lata, aż do dziś aktywnie działa na polskim rynku kosmetycznym i farmaceutycznym w dziedzinie olejków eterycznych oraz substancji zapachowych. 

Od początku istnienia firmy naszemu zespołowi przyświeca cel zapewnienia odbiorcom w Polsce dostępu do wysokiej jakości naturalnych olejków eterycznych wytwarzanych w najróżniejszych zakątkach całego świata.
W naszej pracy szanujemy długotrwałe, wzajemnie wypracowane relacje z wytwórcami oraz klientami. Dogodna pozycja firmy pomiędzy dużymi, a mniejszymi przedsiębiorstwami pozwala nam rozumieć potrzeby każdej ze stron i zmieniać się na lepsze wraz z upływem czasu. Owocem tych zmian jest aktualny podział firmy na dwa działy:

Avicenna Oil Pharmset – wychodzący naprzeciw naszym partnerom biznesowym, specjalizujący się w spełnianiu Państwa oczekiwań związanych z zapotrzebowaniem na surowce olejkowe w różnych gałęziach przemysłu oraz  

Avicenna Oil Natural Beauty – dedykowany tym z Państwa, którzy na co dzień cieszą się zapachową bliskością z naturą, dzięki aromaterapeutycznym właściwościom naszych kosmetyków.

Misja i wartości Avicenna-Oil

MISJA

Inspiracją dla obecnej nazwy firmy było imię sławnego perskiego uczonego – Ibn Sina Avicenna. Według doniesień historyków, średniowieczny lekarz i filozof opracował, a następnie opisał w swoich dziełach proces destylacji olejków eterycznych. Jego słowa stanowią dewizę naszej działalności:

„Nie ma chorób nieuleczalnych – brak tylko dobrej woli.
Nie ma bezwartościowych ziół – brak tylko wiedzy.“

Naszą misją jest promowanie zdrowego, naturalnego trybu życia przy jednoczesnym korzystaniu z dobrodziejstw jakie niesie za sobą świat aromaterapii. Nieustannie poszerzamy wiedzę dotyczącą olejków eterycznych oraz przekazujemy ją dalej – do klientów, którzy zdecydowali się nam zaufać.

olejki natura surowce kosmetyki kapiel
zapach olejki eteryczne surowce kapiel inhalacja

WARTOŚCI

Kultura naszej firmy odzwierciedla naszą codzienną pracę w zespole oraz przedstawia inicjatywę z jaką wychodzimy do naszych klientów oraz społeczeństwa jako całości, aby realizować nasze cele biznesowe. Stanowi ona fundament wszystkich działań i jest widoczna w długoterminowym sukcesie firmy. 

Kultura Avicenna Oil jest oparta na sześciu wybranych wartościach.
To nasz kompas wyznaczający drogę postępowania zarówno w powszednich sytuacjach jak i podczas rozwiązywania złożonych problemów w organizacji:
• Wiedza
• Profesjonalizm (doświadczenie i niezawodność)
• Ciągle doskonalenie
• Innowacyjność (B+R)
• Troska o jakość rynku krajowego
• Ekologiczne zaangażowanie

Badania i rozwój
surowce olejki laboratorium zapachy testy

POSTĘP TO B+R

Wierzymy, że rozwój biznesu powinien iść w parze z rozwojem naukowym. Dlatego też istotnym elementem naszej działalności są badania. Poszukujemy doświadczonych specjalistów ze środowiska naukowego zajmujących się tematyką olejków eterycznych oraz związków zapachowych. 

W efekcie, do tej pory nawiązaliśmy ciekawą współpracę z lokalnymi jednostkami akademickimi takimi jak:
• Katedra Kosmetologii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie
• Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej
• Katedra Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


Dodatkowo, na łamach czasopism branżowych dzielimy się naszą wiedzą o sytuacji rynkowej surowców zapachowych. Zapraszamy do lektury kwartalnika „CiB: Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej” oraz „Przemysł Kosmetyczny” gdzie można przeczytać artykuły naszego autorstwa.

REALIZOWANE PROJEKTY

Część z wypracowanych wspólnie z badaczami rozwiązań okazała się innowacyjna na skalę krajową i nie tylko. Nasze wysiłki zostały docenione, dzięki czemu uzyskaliśmy możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach grantów unijnych.
1. Bon na Innowację
Owocem naszej współpracy z zespołem naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego jest ukończony projekt badawczo-rozwojowy, dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.: „Dolnośląski Bon na Innowacje”. Przeczytaj więcej

2. Go to Brand
Poza aktywnym poszerzaniem asortymentu naszych produktów, pamiętamy także jak ważnym aspektem rozwoju przedsiębiorstwa stanowią działania eksportowe. Przygotowany przez nas dokładny i szczegółowy plan rozwoju marki produktowej Avicenna Oil Natural Beauty pozwolił firmie na wzięcie udziału w kolejnym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich pt. „Go To Brand”. Przeczytaj więcej

surowce olejki laboratorium zapachy eteryczne
Certyfikaty & Współpraca

Specjalizujemy się w dostarczaniu naszym klientom naturalnych olejków eterycznych bardzo wysokiej jakości, które są używane w produkcji farmaceutycznej (olejki farmakopealne). Posiadamy zaplecze laboratoryjne oraz wykwalifikowany zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. 

Nasze produkty kosmetyczne są dostępne w sklepach internetowych oraz hurtowniach kosmetycznych na terenie całej Polski.


Posiadamy międzynarodowy certyfikat GDP Dystrybutora Substancji Czynnych wydany na podstawie inspekcji GIF (Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego) oraz znajdujemy się w Krajowym Rejestrze Wytwórców, Importerów oraz Dystrybutorów Substancji Czynnych.


Staramy się podążać za najnowszymi trendami handlowymi oraz technologicznymi, w celu zapewnienia Państwu zakupu jak najwyższej jakości surowców i produktów. Aby pozostać na bieżąco z wydarzeniami branżowymi Avicenna-Oil jest członkiem stowarzyszeń o zasięgu zarówno lokalnym jak międzynarodowym: The International Federation of Essential Oils and Aroma Trades (IFEAT), Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne (PTA), Dolnośląska Izba Gospodarcza (DIG).

certyfikat jakosc olejki substancje czynne avicenna
Jak do nas trafić

Mieścimy się we Wrocławiu, sercu Dolnego Śląska – ul. Opolska 19