O nas

O nas

Avicenna Oil jest jednym z pionierów popularyzacji aromaterapii w Polsce. Firma została założona w 1991 roku, we Wrocławiu. Przez te lata, aż do dziś aktywnie działa na polskim rynku kosmetycznym i farmaceutycznym w dziedzinie olejków eterycznych oraz substancji zapachowych. 

Od początku istnienia firmy naszemu zespołowi przyświeca cel zapewnienia odbiorcom w Polsce dostępu do wysokiej jakości naturalnych olejków eterycznych wytwarzanych w najróżniejszych zakątkach całego świata.
W naszej pracy szanujemy długotrwałe, wzajemnie wypracowane relacje z wytwórcami oraz klientami. Dogodna pozycja firmy pomiędzy dużymi, a mniejszymi przedsiębiorstwami pozwala nam rozumieć potrzeby każdej ze stron i zmieniać się na lepsze wraz z upływem czasu. Owocem tych zmian jest aktualny podział firmy na dwa działy:

Avicenna Oil Pharmset – wychodzący naprzeciw naszym partnerom biznesowym, specjalizujący się w spełnianiu Państwa oczekiwań związanych z zapotrzebowaniem na surowce olejkowe w różnych gałęziach przemysłu.

Avicenna Oil Natural Beauty – dedykowany tym z Państwa, którzy na co dzień cieszą się zapachową bliskością z naturą, dzięki aromaterapeutycznym właściwościom naszych kosmetyków.

MISJA

Inspiracją dla obecnej nazwy firmy było imię sławnego perskiego uczonego – Ibn Sina Avicenna. Według doniesień historyków, średniowieczny lekarz i filozof opracował, a następnie opisał w swoich dziełach proces destylacji olejków eterycznych. Jego słowa stanowią dewizę naszej działalności:

„Nie ma chorób nieuleczalnych – brak tylko dobrej woli.
Nie ma bezwartościowych ziół – brak tylko wiedzy.“

Naszą misją jest promowanie zdrowego, naturalnego trybu życia przy jednoczesnym korzystaniu z dobrodziejstw jakie niesie za sobą świat aromaterapii. Nieustannie poszerzamy wiedzę dotyczącą olejków eterycznych oraz przekazujemy ją dalej – do klientów, którzy zdecydowali się nam zaufać.

WARTOŚCI

Kultura naszej firmy odzwierciedla naszą codzienną pracę w zespole oraz przedstawia inicjatywę z jaką wychodzimy do naszych klientów oraz społeczeństwa jako całości, aby realizować nasze cele biznesowe. Stanowi ona fundament wszystkich działań i jest widoczna w długoterminowym sukcesie firmy. 

Kultura Avicenna Oil jest oparta na sześciu wybranych wartościach.
To nasz kompas wyznaczający drogę postępowania zarówno w powszednich sytuacjach jak i podczas rozwiązywania złożonych problemów w organizacji:
• Wiedza
• Profesjonalizm (doświadczenie i niezawodność)
• Ciągle doskonalenie
• Innowacyjność (B+R)
• Troska o jakość rynku krajowego
• Ekologiczne zaangażowanie

POSTĘP TO B+R

Wierzymy, że rozwój biznesu powinien iść w parze z rozwojem naukowym. Dlatego też istotnym elementem naszej działalności są badania. Poszukujemy doświadczonych specjalistów ze środowiska naukowego zajmujących się tematyką olejków eterycznych oraz związków zapachowych. 

W efekcie, do tej pory nawiązaliśmy ciekawą współpracę z lokalnymi jednostkami akademickimi takimi jak:
• Katedra Kosmetologii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie
• Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej
• Katedra Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Dodatkowo, na łamach czasopism branżowych dzielimy się naszą wiedzą o sytuacji rynkowej surowców zapachowych. Zapraszamy do lektury kwartalnika „CiB: Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej” oraz „Przemysł Kosmetyczny” gdzie można przeczytać artykuły naszego autorstwa.

REALIZOWANE PROJEKTY

Część z wypracowanych wspólnie z badaczami rozwiązań okazała się innowacyjna na skalę krajową i nie tylko. Nasze wysiłki zostały docenione, dzięki czemu uzyskaliśmy możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach grantów unijnych.
1. Bon na Innowację
Owocem naszej współpracy z zespołem naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego jest ukończony projekt badawczo-rozwojowy, dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.: „Dolnośląski Bon na Innowacje”. Przeczytaj więcej

2. Go to Brand
Poza aktywnym poszerzaniem asortymentu naszych produktów, pamiętamy także jak ważnym aspektem rozwoju przedsiębiorstwa stanowią działania eksportowe. Przygotowany przez nas dokładny i szczegółowy plan rozwoju marki produktowej Avicenna Oil Natural Beauty pozwolił firmie na wzięcie udziału w kolejnym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich pt. „Go To Brand”. Przeczytaj więcej

Specjalizujemy się w dostarczaniu naszym klientom naturalnych olejków eterycznych bardzo wysokiej jakości, które są używane w produkcji farmaceutycznej (olejki farmakopealne). Posiadamy zaplecze laboratoryjne oraz wykwalifikowany zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Nasze produkty kosmetyczne są dostępne w sklepach internetowych oraz hurtowniach kosmetycznych na terenie całej Polski.

Posiadamy międzynarodowy certyfikat GDP Dystrybutora Substancji Czynnych wydany na podstawie inspekcji GIF (Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego) oraz znajdujemy się w Krajowym Rejestrze Wytwórców, Importerów oraz Dystrybutorów Substancji Czynnych.

Staramy się podążać za najnowszymi trendami handlowymi oraz technologicznymi, w celu zapewnienia Państwu zakupu jak najwyższej jakości surowców i produktów. Aby pozostać na bieżąco z wydarzeniami branżowymi Avicenna-Oil jest członkiem stowarzyszeń o zasięgu zarówno lokalnym jak międzynarodowym: The International Federation of Essential Oils and Aroma Trades (IFEAT), Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne (PTA), Dolnośląska Izba Gospodarcza (DIG).

 

Certyfikaty
Jak do nas trafić

Mieścimy się we Wrocławiu, sercu Dolnego Śląska – ul. Opolska 19

W czym możemy pomóc?

ul. Opolska 19
52-010 Wrocław

fax. +48 71 34 16 951