NA ZMYSŁY
DZIAŁAMY
Z ROZMYSŁEM

Kim jesteśmy?

 

Firma AVICENNA-Oil jest jednym z pionierów popularyzacji aromaterapii w Polsce. Została założona w 1991 roku. Od tamtego czasu nieprzerwanie działa na rynku kosmetycznym, olejków eterycznych oraz substancji zapachowych.

 

Inspiracją dla nazwy firmy było imię sławnego perskiego uczonego – Ibn Sina Avicenna. Średniowieczny lekarz i filozof opracował i opisał w swoich dziełach proces destylacji olejków eterycznych. Jego słowa stanowią dewizę naszej działalności:

 

„Nie ma chorób nieuleczalnych – brak tylko dobrej woli. Nie ma bezwartościowych ziół – brak tylko wiedzy.“

 

Naszą misją jest promowanie zdrowego, naturalnego trybu życia przy jednoczesnym korzystaniu z dobrodziejstw jakie niesie za sobą świat aromaterapii. Nieustannie poszerzamy wiedzę dotyczącą olejków eterycznych oraz przekazujemy ją dalej – do klientów, którzy zdecydowali się nam zaufać.

 

Firma składa się z dwóch rodzajów działalności: pierwszy z nich to produkcja konfekcjonowanych olejków eterycznych. Zajmujemy się również dostarczaniem surowców dla przemysłu farmaceutycznego oraz kosmetycznego (głównie naturalnych olejków eterycznych, olejków zapachowych, kompozycji zapachowych, substancji API).

NASZE PRODUKTY

◊   OLEJKI ETERYCZNE (kosmetyki aromaterapeutyczne)

◊   SUROWCE

Jesteśmy dostawcą surowców zapachowych dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego itp. W naszej ofercie znajdują się:

  • Naturalne olejki eteryczne oraz ich pochodne
  • Olejki zapachowe
  • Kompozycje zapachowe
  • Substancje API

CERTYFIKATY

Specjalizujemy się w dostarczaniu naszym klientom naturalnych olejków eterycznych bardzo wysokiej jakości, które są używane w produkcji farmaceutycznej (olejki farmakopealne). Posiadamy zaplecze laboratoryjne oraz wykwalifikowany zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Nasze produkty kosmetyczne są dostępne w sklepach internetowych oraz hurtowniach kosmetycznych na terenie całej Polski.

Posiadamy międzynarodowy certyfikat GDP Dystrybutora Substancji Czynnych wydany na podstawie inspekcji GIF (Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego) oraz znajdujemy się w Krajowym Rejestrze Wytwórców, Importerów oraz Dystrybutorów Substancji Czynnych.

Staramy się podążać za najnowszymi trendami handlowymi oraz technologicznymi, w celu zapewnienia Państwu zakupu jak najwyższej jakości surowców i produktów.

Avicenna-Oil jest członkiem stowarzyszeń o zasięgu zarówno lokalnym jak  międzynarodowym:

  • The International Federation of Essential Oils and Aroma Trades (IFEAT),

  • Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne  (PTA),

  • Dolnośląska Izba Gospodarcza (DIG).

Bierzemy udział w międzynarodowych konferencjach handlowych, a także wspieramy miejscowe ośrodki akademickie. Współpracujemy z Katedrą Kosmetologii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Dodatkowo dzielimy się naszą wiedzą o sytuacji rynkowej surowców zapachowych również w czasopismach branżowych – zapraszamy do lektury kwartalnika  „CiB: Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”, gdzie można przeczytać nasze artykuły.

NASZA LOKALIZACJA

Siedziba firmy znajduje się na południowym zachodzie Polski, we Wrocławiu – sercu województwa dolnośląskiego. 

Close Menu