W tej sekcji umieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Olejki eteryczne pozyskujemy metodami w 100% naturalnymi, bez użycia rozpuszczalników. W przypadku większości roślin, dokonuje się destylacji z parą wodną, ale niektóre olejki, głównie z owoców cytrusowych, wydobywa się poprzez wyciskanie ich skórek.

Olejki eteryczne cechują się działaniem aromaterapeutycznym, podczas gdy produkty zapachowe mają wyłącznie funkcje aromatyczne, ale ich zapachy znacznie dłużej utrzymują się w powietrzu i są o wiele tańsze w produkcji.

Aromaterapią nazywamy działanie terapeutyczne naturalnych olejków eterycznych, stosowanych w postaci m. in. masażu oraz kąpieli.

  1. Używaj tych olejków i mieszanek olejków eterycznych, których zapach najbardziej Ci odpowiada.
  2. Przygotowując mieszankę nie mieszaj ze sobą więcej niż 5 olejków eterycznych. I tak każdy z nich zawiera wielkie bogactwo cennych składników.
  3. Nie stosuj większych dawek olejków niż to wskazane: 5-10 kropli w kominku aromaterapeutycznym, 10-15 kropli do kąpieli w wannie, 15-30 kropli w 50 ml oleju roślinnego do masażu.
  4. Nie stosuj olejków eterycznych doustnie.
  5. Nie stosuj nie rozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. Do masażu rozpuszczaj je w tzw. nośniku, którym powinien być naturalny olej roślinny.
  6. Przed pierwszym zabiegiem aromaterapeutycznym wykonaj 12godzinny test uczuleniowy. Kroplę olejku lub mieszanki rozpuścić w łyżeczce oleju roślinnego i wetrzeć w skórę za uchem albo na mostku. Jeżeli w ciągu tego czasu nie pojawi się czerwony odczyn, swędzenie lub pieczenie, olejek możesz stosować.
  7. Nie łącz kąpieli aromaterapeutycznych z myciem ciała w płynach pianotwórczych. Zanurz się w ciepłej kąpieli przynajmniej na 15 minut i poddaj się relaksowi.
  8. Pamiętaj o ogólnych przeciwwskazaniach. W przypadku ciąży, uczulenia, wieku dziecięcego, wystawiania skóry na promienie UV stosuj się do zaleceń aromaterapeuty.
  9. Stosuj tylko olejki eteryczne wysokiej jakości.
  10. Stosuj olejki eteryczne z przekonaniem o ich leczniczych właściwościach czerpiąc przyjemność z piękna ich zapachów.

źródło: Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne

Poniżej przedstawiamy tabelkę przedstawiającą olejki stosowane na dane choroby i przypadłości:

Kompozycje zapachowe nie mogą być wykorzystywane w aromaterapii, gdyż są produktami półsyntetycznymi lub syntetycznymi, które nie posiadają właściwości aromaterapeutycznymi.

Poza sprzedażą detaliczną, realizujemy również zamówienia na większe ilości olejków eterycznych, gdzie minimum na produkty z aktualnej oferty wynosi 1kg. Sprzedaż na kilogramy prowadzimy wyłącznie dla podmiotów gospodarczych. W kwestii zapytań, prosimy o email na sekretariat@avicenna.com.pl

Certyfikaty dostarczamy klientom wyłącznie przy zamówieniach na kilogramy.

Olejki eteryczne najlepiej przechowywać w miejscu ukrytym od światła w temperaturze pomiędzy 10 a 24 stopni Celsjusza.

Close Menu