W tej sekcji umieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Olejki eteryczne pozyskujemy metodami w 100% naturalnymi, bez użycia rozpuszczalników. W przypadku większości roślin, dokonuje się destylacji z parą wodną, ale niektóre olejki (głównie cytrusowe) wydobywa się poprzez wyciskanie skórek owoców.

Olejki eteryczne cechują się działaniem aromaterapeutycznym, podczas gdy produkty zapachowe mają wyłącznie funkcje aromatyczne, ale ich zapachy znacznie dłużej utrzymują się w powietrzu i są o wiele tańsze w produkcji.

Aromaterapią nazywamy działanie terapeutyczne naturalnych olejków eterycznych, stosowanych m. in. w masażu, kąpieli lub kominkach zapachowych.

  1. Używaj tych olejków i mieszanek olejków eterycznych, których zapach najbardziej Ci odpowiada.
  2. Przygotowując mieszankę nie mieszaj ze sobą więcej niż 5 olejków eterycznych. I tak każdy z nich zawiera wielkie bogactwo cennych składników.
  3. Nie stosuj większych dawek olejków niż to wskazane: 5-10 kropli w kominku aromaterapeutycznym, 10-15 kropli do kąpieli w wannie, 15-30 kropli w 50 ml oleju roślinnego do masażu.
  4. Nie stosuj olejków eterycznych doustnie.
  5. Nie stosuj nie rozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. Do masażu rozpuszczaj je w tzw. nośniku, którym powinien być naturalny olej roślinny.
  6. Przed pierwszym zabiegiem aromaterapeutycznym wykonaj 12godzinny test uczuleniowy. Kroplę olejku lub mieszanki rozpuścić w łyżeczce oleju roślinnego i wetrzeć w skórę za uchem albo na mostku. Jeżeli w ciągu tego czasu nie pojawi się czerwony odczyn, swędzenie lub pieczenie, olejek możesz stosować.
  7. Nie łącz kąpieli aromaterapeutycznych z myciem ciała w płynach pianotwórczych. Zanurz się w ciepłej kąpieli przynajmniej na 15 minut i poddaj się relaksowi.
  8. Pamiętaj o ogólnych przeciwwskazaniach. W przypadku ciąży, uczulenia, wieku dziecięcego, wystawiania skóry na promienie UV stosuj się do zaleceń aromaterapeuty.
  9. Stosuj tylko olejki eteryczne wysokiej jakości.
  10. Stosuj olejki eteryczne z przekonaniem o ich leczniczych właściwościach czerpiąc przyjemność z piękna ich zapachów.

źródło: Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne

Poniżej przedstawiamy tabelkę przedstawiającą olejki stosowane na dane choroby i przypadłości:

Kompozycje zapachowe nie mogą być wykorzystywane w aromaterapii, gdyż są produktami półsyntetycznymi lub syntetycznymi, które nie posiadają właściwości aromaterapeutycznymi.

Poza sprzedażą detaliczną, realizujemy również zamówienia na większe ilości olejków eterycznych, gdzie minimum na produkty z aktualnej oferty wynosi 1kg. Sprzedaż na kilogramy prowadzimy wyłącznie dla podmiotów gospodarczych. W kwestii zapytań, prosimy o email na sekretariat@avicenna.com.pl

Certyfikaty dostarczamy klientom wyłącznie przy zamówieniach na kilogramy.

Olejki eteryczne najlepiej przechowywać w miejscu ukrytym od światła w temperaturze pomiędzy 10 a 24 stopni Celsjusza.

Close Menu