FAQ

Avicenna Oil - najczęściej zadawane pytania

Wybierz zagadnienie i poznaj odpowiedź
Pytania dotyczące olejków & aromaterapii

Nasze produkty Avicenna Oil Natural Beauty możemy podzielić na trzy główne kategorie:
• NATURALNE OLEJKI ETERYCZNE
Produkty otrzymywane z określonej rośliny lub jej części, metodą destylacji parą wodną lub przez wytłaczanie (cytrusy), w 100% naturalne.
Dedykowane do:
a. AROMATERAPII
b. KĄPIELI
c. MASAŻU
d. UŻYTKU W SAUNIE
e. JAKO DODATEK NIEPERFUMOWANYCH KOSMETYKÓW
• OLEJKI (KOMPOZYCJE)
Olejek (kompozycja) to wysokogatunkowa rekonstrukcja składu i profilu zapachowego olejku eterycznego występującego w naturze. Odtworzenie charakteru olejku uzyskuje się poprzez skomponowanie naturalnych i/lub syntetycznych substancji zapachowych. Olejki (kompozycje) w przeciwieństwie do olejków eterycznych nie wykazują właściwości aromaterapeutycznych. Dlatego też, mogą być bez obaw używane przez osoby, które mają ograniczone możliwości korzystania z dobrodziejstw olejków eterycznych.
Dedykowane do:
a. KĄPIELI
b. MASAŻU
c. JAKO DODATEK NIEPERFUMOWANYCH KOSMETYKÓW
• KOMPOZYCJE ZAPACHOWE
Kompozycja zapachowa to odtworzenie danego zapachu. Jest mieszaniną naturalnych i/lub syntetycznych substancji zapachowych przeznaczona do nadawania i poprawy zapachu. Kompozycje zapachowe, podobnie jak rekonstrukcje nie wykazują właściwości aromaterapeutycznych. Dlatego też, mogą być bez obaw używane przez osoby, które mają ograniczone możliwości korzystania z dobrodziejstw olejków eterycznych.
Dedykowane do:
a. KĄPIELI
b. MASAŻU
c. JAKO DODATEK NIEPERFUMOWANYCH KOSMETYKÓW

Dostępne u nas naturalne olejki eteryczne to produkty otrzymywane z określonej rośliny lub jej części (np. owocnia, nasiona, korzenie) metodą destylacji z parą wodną lub poprzez wytłaczanie (w przypadku olejków cytrusowych). Ponieważ w procesie nie używa się żadnych szkodliwych rozpuszczalników, produktem końcowym są 100% naturalne olejki eteryczne.

Zazwyczaj do otrzymania małej ilości olejku eterycznego potrzeba bardzo dużo surowca roślinnego. Na przykład, aby otrzymać małą buteleczkę olejku lawendowego (10 ml) do destylacji wykorzystuje się aż 3 kg płatków kwiatu lawendy. Z tego powodu najczęściej olejki eteryczne destylowane są w pobliżu miejsca uprawy rośliny olejkodajnej.

Ponieważ olejki eteryczne wytwarza się na całym świecie, również nasze olejki pochodzą z najróżniejszych zakątków świata. Wypracowana przez lata sieć dostawców i producentów służy nam, aby pozyskać dla Państwa czyste, sprawdzone surowce olejkowe. Osobiście odwiedzamy plantacje roślin olejkodajnych oraz destylarnie. Ponadto dbamy o jakość olejków dzięki systematycznym badaniom laboratoryjnym.

W naszej rozlewni, naturalne olejki eteryczne są pakowane bezpośrednio do buteleczek. To znaczy, że:
a) są one 100% czyste i naturalne,
b) nie rozcieńczamy olejków w bazowych olejach roślinnych,
c) nie dodajemy do produktów żadnych konserwantów, stabilizatorów, barwników, silikonów, PEG-ów czy innych chemicznych składników.

Naturalne olejki eteryczne to naturalne konserwanty. Posiadają silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe, ze względu na zawarte w nich substancje aktywne. Tworzą one środowisko niesprzyjające rozwojowi bakterii, wirusów i innych mikroorganizmów, dzięki czemu nie wymagają dodatku w postaci zbędnych konserwantów.

W składzie INCI na opakowaniach naszych naturalnych olejków eterycznych znajdą Państwo jedynie nazwę olejku eterycznego wraz ze składnikami naturalnie występującymi w olejku. Te tajemnicze składniki to nic innego jak potencjalne alergeny, które jako producent zobowiązani jesteśmy zamieścić na opakowaniu zgodnie z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego dotyczącego produktów kosmetycznych.

Nasze olejki eteryczne przeznaczone są do użytku zewnętrznego. Są w stu procentach naturalnymi produktami kosmetycznymi, a nie spożywczymi. To oznacza, że posiadamy stosowne badania zgodne z wymogami rejestracji olejków jako produktów kosmetycznych i dla Państwa bezpieczeństwa, nie możemy zalecić ich do spożycia.

Ogólna wrażliwość skóry na olejki eteryczne jest cechą indywidualną. Ze względu na złożoną naturę olejków eterycznych, mogą one powodować podrażnienie lub odczyn alergiczny. W trosce o właściwą pielęgnację skóry, przed pierwszym użyciem danego olejku zalecamy wykonanie testu uczuleniowego (zobacz punkt 10). Dodatkowo, dbając o skórę twarzy przy pomocy olejków pamiętajmy, że jest bardziej delikatna niż pozostałe części ciała.

Fitoaktywne związki zawarte w olejkach eterycznych są bardzo wrażliwe na światło, więc specjalnie umieszczamy nasze olejki w buteleczkach z ciemnego szkła i zabezpieczamy wkładając do kartoników. Aby zakupione przez Państwa olejki jak najdłużej zachowały swoje dobroczynne właściwości polecamy przechowywać je w chłodnym miejscu, bez dostępu do światła.

Jak wiemy, olejek eteryczny stanowi „esencję” rośliny olejkodajnej, z której pochodzi. To znaczy, że do Państwa rąk wędruje bardzo stężony, naturalny produkt roślinny, którego należy używać z rozwagą i w odpowiednim stężeniu.
Kluczem do bezpiecznego stosowania olejków jest tzw. dekalog aromaterapii, stworzony w oparciu o wytyczne Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego. Zachęcamy do zapoznania się z tymi zasadami, zanim zaczną Państwo swoją zapachową przygodę z olejkami eterycznymi:
I. Używaj tych olejków i mieszanek olejków eterycznych, których zapach najbardziej Ci odpowiada.
II. Przygotowując mieszankę nie mieszaj ze sobą więcej niż 5 olejków eterycznych. I tak każdy z nich zawiera wielkie bogactwo cennych składników.
III. Nie stosuj większych dawek olejków niż jest to wskazane w instrukcji, np.: 5-10 kropli w kominku aromaterapeutycznym, 10-15 kropli do kąpieli w wannie, 15-30 kropli w 50 ml oleju roślinnego do masażu.
IV. Nie stosuj olejków eterycznych doustnie.
V. Nie stosuj nie rozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. Do masażu rozpuszczaj je w tzw. nośniku, którym powinien być naturalny olej roślinny.
VI. Przed pierwszym zabiegiem aromaterapeutycznym wykonaj 12godzinny test uczuleniowy. Kroplę olejku lub mieszanki należy rozpuścić w łyżeczce oleju roślinnego i wetrzeć w skórę za uchem albo na mostku. Jeżeli w ciągu tego czasu nie pojawi się czerwony odczyn, swędzenie lub pieczenie, możesz bezpiecznie stosować dany olejek.
VII. Nie łącz kąpieli aromaterapeutycznych z myciem ciała w płynach pianotwórczych. Zanurz się w ciepłej kąpieli przynajmniej na 15 minut i poddaj się relaksowi.
VIII. Pamiętaj o ogólnych przeciwwskazaniach. Nie używaj olejków w przypadku ciąży, uczulenia, dzieci poniżej 3 r.ż., ekspozycji skóry na promienie UV.
IX. Stosuj tylko olejki eteryczne wysokiej jakości.
X. Stosuj naturalne olejki eteryczne z przekonaniem o ich leczniczych właściwościach czerpiąc przyjemność z piękna ich zapachów.

Aromaterapia to znana od tysiącleci metoda naturalnej medycyny i kosmetyki, w której stosuje się naturalne olejki eteryczne z roślin, wprowadzane do organizmu przez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie, inhalacje) lub przez skórę (masaż, kąpiel, kompres, kosmetyk)*.

*Źródło: „Aromaterapia dla każdego”; Iwona Konopacka-Brud, Władysław Stanisław Brud, 2002

Nasze naturalne olejki eteryczne Avicenna Oil Natural Beauty można z powodzeniem wykorzystać do zabiegów domowej aromaterapii. Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji na temat aromaterapii, zapraszamy na naszego bloga.

W aromaterapii wykorzystujemy tylko i wyłącznie naturalne olejki eteryczne. Te wieloskładnikowe mieszanki związków chemicznych biologicznie czynnych w czasie zabiegu aromaterapii wykazują działanie terapeutyczne. Chociaż nasze olejki (kompozycje) oraz kompozycje zapachowe pięknie pachną, nie posiadają one właściwości aromaterapeutycznych, więc nie zalecamy używania ich do aromaterapii.

Sauna aromaterapeutyczna to świetny sposób na relaks, ale nie należy zapominać o ostrożnym użytkowaniu olejków. Aby przygotować się do aromaterapii w saunie, należy bezpiecznie umocować niewielką miseczkę nad grzejnikiem sauny. Do miseczki nalać od 5 do 10 kropli olejku lub mieszanki olejków eterycznych. Ewentualnie, parę kropli olejku (do 5 kropli) można wkropić do szklanki z wodą, a następnie wylewać małymi porcjami na rozgrzane kamienie pieca. Ciepło sauny powoduje dość szybkie odparowanie olejków, dzięki czemu możemy cieszyć się ich działaniem bezpośrednio po aplikacji.
Uwaga! Ponieważ olejki i ich mieszanki są łatwopalne, nie wolno dopuścić do wylania się samego olejku na elementy grzejne sauny!

Pytania dotyczące płatności & dostawy
  • Zamówienia realizowane są od poniedziałku do piątku, standardowy czas realizacji zamówienia to 2 dni robocze.
  • W przypadku płatności przelewem zamówienie realizujemy po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym.

• Zamówienia w naszym sklepie można opłacić szybkim przelewem on-line (w chwili składania zamówienia), wpłaty bezpośrednio na konto sklepu przelewem tradycyjnym oraz przy odbiorze zamówienia wybierając opcję przesyłki za pobraniem.
• Z uwagi na sytuację epidemiczną aktualnie nie ma możliwości odbioru osobistego zamówień.

Powodem takiej sytuacji może być brak w magazynie żądanej liczby sztuk towaru. W celu uzyskania informacji czy możliwy jest zakup większej liczby sztuk prosimy o kontakt z naszym Działem Zamówień:

mailowy: zamowienia@avicenna.com.pl lub telefoniczny: +48 71 342 67 21

Złożone zamówienie może edytować tylko nasz Dział Zamówień. Zmiany w złożonym zamówieniu można dokonać poprzez kontakt mailowy przed dokonaniem płatności za zamówienie. E-mail: zamowienia@avicenna.com.pl

• Nie, rezerwację na produkt składa się dopiero w momencie złożenia zamówienia.

Tak. Przy składaniu zamówienia proszę podać pełne dane firmy oraz zaznaczyć opcję „Chcę otrzymać fakturę” i podać numer NIP.

Rodzaje płatności
Przelew bankowy – zamówienia w naszym sklepie można opłacić dokonując wpłaty bezpośrednio na konto sklepu korzystając z przelewu tradycyjnego.
Szybki przelew on-line – płatności obsługuje Dotpay

Płatność za pobraniem

Rodzaje wysyłki
Przesyłka kurierska (GLS) – 12,30 zł brutto

Przesyłka kurierska (GLS) za pobraniem – 24,60 zł brutto

Z uwagi na zaistniałe zagrożenie epidemiczne obecnie w naszym sklepie realizujemy zamówienia tylko i wyłącznie za pośrednictwem przesyłek kurierskich (GLS).

Chcesz wiedzieć więcej?
W czym możemy pomóc?

fax. +48 71 34 16 951

ul. Opolska 11-19
52-010 Wrocław