Aromaterapeutyczne ukojenie

Historia aromaterapii
Historia stosowania przez ludzkość pachnących olejków eterycznych sięga jeszcze czasów starożytnych. Już wtedy odkryto ich niesamowicie silne właściwości antybakteryjne. Aczkolwiek dopiero w XX wieku powstało samo słowo „aromaterapia”. Wszystko zaczęło się latem 1910 roku we Francji, kiedy trudniący się perfumiarstwem chemik – Gattefossé zajął się badaniem olejków. Podczas pracy, uczony doznał poważnych poparzeń w wyniku eksplozji laboratorium. Na nieszczęście dla badacza, rany uległy zakażeniu gangreną.

Zdesperowany chemik podjął ryzykowną próbę przemycia oparzenia olejkiem lawendowym. Następnego dnia w swoim dzienniku zapisał, że rany wyglądają dużo lepiej i zaczynają się goić. Zainspirowany tym zrządzeniem losu Gattefossé kontynuował badania, a następnie w 1937 roku wydał książkę o tytule „Aromaterapia”. Wkrótce potem inni naukowcy podjęli się badań nad tymi fascynującymi substancjami. Dzięki temu dzisiaj możemy sobie pozwolić na aromaterapeutyczne ukojenie.

Avicenna-Oil posiada w swojej ofercie obszerny wybór naturalnych olejków aromaterapeutycznych.
Aromaterapeutyczne ukojenie : Naturalne olejki eteryczne
Avicenna-Oil może zaoferować Tobie szeroki wachlarz naturalnych olejków eterycznych o zastosowaniu ściśle aromaterapeutycznym. Nasze olejki to produkty przede wszystkim wegańskie, które nie są rozcieńczane. W efekcie czego nie wymagają konserwantów, ponieważ jak już wspomniano wyżej, 100% olejki eteryczne są naturalnymi antyseptykami. Ponadto olejki wykazują również szereg innych zalet. Na przykład użycie paru kropel olejku z neroli lub melisy ma działanie uspokajające. Podobnie kojący wpływ ma lawenda często wykorzystywana przez osoby cierpiące na bezsenność. Z kolei duet mięty i pomarańczy dodaje energii zmęczonym umysłom. Jednakże, trzeba pamiętać że efekt terapeutyczny otrzymuje się tylko w przypadku zastosowania naturalnych olejków eterycznych. Innymi słowy popularne w kosmetykach olejki zapachowe nie posiadają właściwości terapeutycznych.

Aromaterapeutyczne ukojenie : Zdrowy look
Czy marzyłaś kiedyś o stworzeniu bardziej spersonalizowanego kosmetyku, specjalnie dla siebie? Wystarczy spryskać ulubiony krem lub szampon odpowiednim olejkiem, aby nadać mu niepowtarzalny, pachnący rys. W przypadku cery z niedoskonałościami skorzystaj ze zbawiennego wpływu olejku z drzewka herbacianego oraz cedrowego. Natomiast jeśli borykasz się z problemem zmęczonej i szarej twarzy na pomoc przyjdzie Ci oczyszczająca i rozświetlająca siła olejku cytrynowego. Co więcej, niektóre olejki wzmacniają osłabione włosy i paznokcie.

Skorzystaj z ponadczasowej mocy aromaterapii i pozwól nam ukoić Twoje zmysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.